Engoper Programı Nedir Ne İşe Yarar ?

Engoper programı hakkında bilmeniz gerekenler.

  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Kalabalık personel ile çalışan birçok fabrika kurum ve kuruluş personelin işe geliş ve çıkışlarını kontrol altında tutmak ister. Burada devreye Engoper programı devreye girer.

Engoper; personel takip programdır. Bu program sayesinde personel giriş -çıkış takibi, personel fazla mesai hesaplama, personel devamsızlık raporlama, personel avans ve ek kazanç takibi, personel maaş hesaplama, personel yıllık izin takibi, muhasebe programlarına aktarım.

Tüm raporların excell dökümünü yapar. Bu sistem birçok okuyucu çeşidini barındırmaktadır. Bu okuyucu terminalleri parmak izi, kart okuyucu, yüz okuma terminali, Proxy okuyucu, uhf anten okuyucu, mifare okuyucu olarak gruplanmaktadır. Uhf kart okuyucusu uzak mesafe okuma için kullanılır. Bu okuyucu genelde otopark girişlerinde çok kullanılır.

Parmak izi okuyucu, kart okuyucu ve yüz okuyucu terminaller ise yakın mesafede çalışan ve personel devam kontrol takibi ile kapı kontrolünde kontrollü geçişi sağlamak için kullanılmaktadır. Bekçi tur sistemleri de yine yakın mesafede çalışan ve güvenlik görevlilerinin tur takibini yapan Proxy kart veya anahtarlık şeklindeki rfıd kartları okuyabilen kalemlerdir. Bu ürünler istenirse bilgisayar bağlantılı, istenirse de standelone şeklinde kullanılmaktadır. Kontrollü geçişi sağlarken okuyuculara ek olarak turnike, bariyer ve elektronik kilit kullanılmakta.

Parmak izi sistemleri; personelin, takip sistemlerinde, yemekhane sistemlerinde, turnike sistemlerinde, Access kontrol sistemlerinde, üye takip sistemlerinde sağlıklı bir şekilde kullanılır.

Kartlı geçiş sistemleri; ağırlıkla personel takibinde kullanılmaktadır. Ama bazen apartman giriş sistemlerinde, yemekhane sistemlerinde, özel otomasyon sistemlerinde ve lavabo gibi birçok alanda da kullanılmaktadır.

Yüz tanıma sistemleri günümüzde en çok gelişmiş bir sistem olarak hayatımıza girmiştir. Özel mekânlarda yemekhane, lavabo gibi yerlerde şuan en çok kullanılmaktadır. Bu sistemde hata payı olmamaktadır.

Turnike sistemi; günümüzde her alanda karşılaşmaktayız. Bu sistemi kullanmada gaye geçişlerin sistematik şekilde olmasında yarar sağlamaktadır. Birçok iş yerinde personel giriş çıkış kontrol paneli olarak kullanılmaktadır.

Yemekhane sistemleri; yemekhanede yemek sayısını tespit etme, hakka göre kontrolüne dayanan bir sistemdir. İşte tüm bu sistemlerin sağlıklı çalışmasını sağlayan Engoper yazılım programı sayesindedir.