Parmak İzi Kullanım Amaçları Nelerdir?

Parmak izi sistemleri hakkında bilmeniz gerekenler.

  • slide

Personel takip sistemi olarak birçok yöntem bulunmaktadır. Linas Kartlı sistemlerin ardından gelen en güvenilir sistem olarak linas parmakizi sistemini gösterebiliriz. Parmakizi sistemi kullanım amaçları diğer takip sistemlerine göre daha güvenilir ve takip açısından daha kolay verilere ulaşılmasını ve raporlamayı daha hızlı yapmayı sağlayabilir olmasıdır. Kartlı sistemdeki dezavantajları rafa kaldıran güvenilirliği yüksek yeni teknolojilerle desteklenen bu sistem işletme sahiplerinin gözdesi olmuştur. Teknolojinin her adımda ilerleyişi her alanda olduğu gibi işletme sahiplerininde faydası ve kazancına olmuştur.

Linas Kartlı sisteme göre en büyük avantajı kart maliyetinin olmaması, personelin birbirine kart vermesi olayının önüne geçmesidir. Bu sistem sayesinde personelin puantaj hesaplamaları ve giriş çıkış kontrolü en kolay şekilde takip edilebilir ve raporlanabilir olmuştur. Şubesi çok ve çalışanı 100 kişinin altında bulunan kobilerin tercihi haline gelmesinin en büyük nedenlerinden biride personel takibinin kolay bir şekilde bu sistemle yapılabilirliğidir.

Muhasebe departmanına büyük kolaylık sağlamakla beraber karışıklık ve olasılığıda yer bırakmaz. Düzeni, kolay ulaşılabilirliği, analiz ve raporlamadaki üstünlüğü bu sisteme cazip bakılmayı sağlamıştır. Her geçen gün değişen teknolojiyle bir geçen güne nazaran daha güvenilir ve daha işlevli hizmetlerin insanlığa sağladığı nimetlerle işlerimiz kolaylaşırken en önemli tasarrufuda ”zaman” ile yapmış bulunuyoruz. İşletmemiz hakkındaki bilgilere daha hızlı daha basit daha düzenli ve uğraşmadan ulaşabilmek tüm işletme sahiplerinin ortak paydasıdır. Ayrıca bu sistemde kayıt kapasitesinin istenilen şekilde ayarlanabilir güvenilirliği bir kez daha arttırmıştır.

LİNAS Parmakizi sistemlerinde kayıt kapasitesi işletmelerin talebi ve ihtiyacı doğrultusunda belirlenebilecek düzeydedir. En önemli avantajlarından biride kart kayboldu yıprandı yenilenmesi gerekti gibi sorunları bünyesinde bulundurmaması gibi gözüküyor. İşletme sahiplerini gereksiz maliyetlerden kurtarıp çalışan çalışamayan personeli hakkında net bilgi sunuyor.

Zamanla yarışırken bizi sonuca en hızlı en güvenilir şekilde götürebilecek; en tertipli en düzenli personel takip sistemini istemek ve bunca emekle kurulmuş işletmemizi yarınlara son hızla taşıyabilmek, onca çalışana ekmek kapısı olabilmek hızlı pratik ve analizci olmaktan geçiyorsa, parmak izi takip sistemini tercih etmekte çok haklı sebeplerimiz var. Hayatı kolaylaştıran her yenilik sizinle olsun sizde ondan yana olun.